Modern çağımızın en önemli teknik cihazlarından olan yangın alarm sistemleri; özellikle yangın, duman, karbonmonoksit veya yangın ile ilgili diğer her türlü tehlikelerde insanları uyaran oldukça önemli teknik sistemlerdir. Pek çok çeşitli modelde ısı dedektörleri ile otomatik bir şekilde veya yangın alarm butonları ile manuel bir şekilde etkinleştirilebilen yangın alarmı sistemleri, ev ve iş merkezleri gibi pek çok farklı ortamlarda da oldukça popüler bir şekilde tercih edilmemektedir. Özellikle ev ve işyerlerine göre çeşitli tarz ve niteliklerde olabilen bu tip sistemler, temel olarak aynı işleve sahiptir.

Özellikle ev tipi yangın sistemleri, çok daha küçük bir alanda kullanıldığı için çok daha az sayıda bileşene sahiptir. Modern çağımızda da yaygın olarak;

  • Konvansiyonel ve
  • Adreslenebilir olmak üzere iki farklı tipte yangın alarmları kullanılmaktadır.

Sahip olduğu çeşitli bileşenler sayesinde ortamda yer alan duman, ısı veyahut her ikisini birden algılayarak insanların tehlikelerden haberdar olmasını sağlayan bu tip sistem modelleri, yangının çıktığı ortamlardan insanların acil bir şekilde tahliye edilmesini ve yangının kolluk kuvvetlerine hızlı bir şekilde bildirilmesini mümkün kılar.

Profesyonel Seviyede Yangın Alarm Sistemleri

Oldukça önemli bir yangın sistemi modeli olarak öne çıkan konvansiyonel tip yangın alarm sistemleri, temel olarak oldukça basit, yaygın ve ticari alanlarda sık sık kullanılmaktadır. Konvansiyonel sistemler, oldukça güvenilir yapısı ve oldukça düşük maliyetleri sayesinde küçük ve orta büyüklükteki binalar için de ideal bir yapıdadır. Söz konusu sistemler, tüm bileşenlerin bağlı olduğu alarm ve kontrol paneli üzerinden yönetilir. Bu panele sabit teller ile bağlı olan duman, alev veya ısı dedektörleri bulunur. Kontrol paneli, dedektöre ek olarak alarm zili veya flaş lamba sistemlerinin diğer bileşenlerinin de kontrol edildiği ana merkezdir.

Adreslenebilir yangın alarm sistemi modelleri ise, tamamen yeni nesil teknolojilerden faydalanır. Söz konusu bu sistemlerde duman veya ısı dedektörü ve çekme anahtarı gibi sistem bileşenleri, benzersiz bir adrese sahiptir. Bu tip tasarım modelleri; aynı zamanda arızalı cihazların izole edilmesini ve bu şekilde sorun giderme ve çeşitli servis işlemlerinin de çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu tip sistemlerin bileşenlerinde yer alan bütün cihazlar, bina içerisinden geçmekte olan tek bir kablo döngüsüne yerleştirilebilir. Bu bağlamda sistemin çalışması için konvansiyonel sistemlere oranla çok daha az kablolama yapılması yeterlidir. Konvansiyonel sistemler de bu yönü ile kablosuz yangın algılama sistemi olarak da adlandırılırlar.

Birinci Sınıf Kalitede Yangın Algılama Sistemleri

Modern çağımızın en önemli teknik cihazlarından olan yangın algılama sistemleri, global kapsamda da oldukça popüler bir şekilde tercih edilmektedir. Konvansiyonel tipte de olsa adreslenebilir tipte de olsa; temel yangın alarm sistemleri modelleri, genel olarak aynı tipte bir çalışma prensibine sahiptir. Özellikle sistem bünyesinde yer alan dedektörün duman ya da ısı algılaması sonucunda; alarm sistemini harekete geçirmesi ile birlikte yangın alarm sistemi çalışmaya başlar. Bu tipteki dedektörler, yüksek teknoloji ile üretildiği için oldukça hassastır ve yangının başlamasıyla alarm sistemlerini de devreye almaktadır.

Oldukça önemli ve kritik bir kurulum sürecine de tabi olan yangın alarm sistemlerinin, temel olarak tek bir kurulum şeması yoktur. Her türlü binanın farklı bir yapısı, boyutu ve kullanım amacı olması sebebi ile yangın sistemlerinin de mekâna uygun bir şekilde belirlenmesi ve kurulumun gerçekleştirilmesi elzemdir. Ev tipindeki yangın sistemleri, görece olarak çok daha kolay kuruluma sahip olsa da söz konusu işlemin profesyonel uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi de önemlidir. Ev tipi sistemler, diğer sistemlere göre çok daha az bileşenden meydana gelmektedir. İşyeri tipi sistemlerde ise, gelişmiş söndürme araçları da dahil olmak üzere daha çok sayıda ve daha farklı bileşenler mevcuttur. Ev veya iş merkezleri için hiç fark etmeksizin başarılı bir sistem uygulaması için; binanın uzmanlar tarafından incelenmesi, doğru ihtiyacın belirlenmesi ve bu doğrultuda da kurulumun gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Çeşitli Model ve Niteliklerde Yangın Uyarlama Sistemleri

Günümüzün en popüler teknik cihaz modellerinin başında gelmekte olan yangın alarmları, pek çok çeşitli model ve niteliklerde olmak üzere de karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu çeşitli yangın sistemlerinin satış ve temel kurulum hizmetleri hususunda kendi sektöründe en çok tercih edilen işletmelerin başında gelen Atak Yangın markamız, oldukça geniş içerikli bir hizmet portföyüne de sahiptir. Global çapta çok başarılı ve nitelikli seviyede teknik hizmetleri ile öne çıkmakta olan firmamız, direkt olarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına da kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.

Birinci sınıf kalitede teknik hizmet portföyü ve yangın danışmanlık hizmetleri hususunda da oldukça etkin seviyede çalışmaları ile öne çıkmakta olan Atak Yangın markamız, projelendirme ve taahhüt işlerinde de en çok tercih edilen firmaların başında gelmektedir. Profesyonel seviyede otomatik söndürme sistemleri ve yangın danışmanlık hizmetleri alanında başarılı çalışmaları ile tanınmakta olan firmamız, global düzey hizmet ve kalite standartlarına da sahip olması ile sektöründe popüler bir şekilde tercih edilmektedir.

Uluslararası Seviyede Temel Hizmet ve Kalite Standartları

Temel olarak yangın alarmları ve yangın uyarı sistemleri alanında kendi sektöründe en çok tercih edilen işletmelerin başında gelmekte olan Atak Yangın markamız, uluslararası seviyede temel hizmet ve kalite standartlarına da sahip olması ile tanınmaktadır. Genel anlamda yangın alarm sistemleri alanında kendi sektöründe en popüler firmalar arasında kendisine yer bulan firmamız, sektöründe oldukça donanımlı ve yetkin firma personeline de marka çatısı altında yer vermektedir. Her türlü ihtiyaca uygun danışmanlık ve projelendirme hizmetleri ile öne çıkan Atak Yangın işletmemiz, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile tanınmaktadır. Söz konusu markamız, pek çok çeşitli modern iletişim yollarına da sahip olması ile öne çıkmaktadır.

Oldukça Seçkin İçerikli ve Zengin Kapsamlı Bir Hizmet Portföyü

Özellikle yangın alarm ve uyarlama sistemleri başta olmak üzere pek çok çeşitli alanlarda seçin içerikli ve zengin kapsamlı bir teknik hizmet portföyüne sahip olan Atak Yangın markamız, kendi sektöründe de en çok tercih edilen firmaların başında gelmektedir. Kendi alanında birinci sınıf kalite teknik ürün portföyü ve sektöründe yüksek deneyim sahibi teknik ekip personeli ile çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdüren firmamız, oldukça yenilikçi ve modernize seviyede çalışmalarıyla da öne çıkmaktadır.

Her türlü yangın alarmı sistemleri ve yangın uyarı cihaz modelleri ile kendi alanında en popüler firmaların başında gelmekte Atak Yangın firmamız, direkt olarak hizmet odaklı çalışmalarına da kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Pek değerli müşterileri için oldukça nitelikli ve etkin seviyede çalışmaları ile öne çıkan markamız, pek çok farklı modern iletişim yollarını da firma çatısı altında ihtiva etmektedir. Gün içerisinde Atak Yangın işletmemizin envaiçeşit ürün satış hizmetleri için;

  • Firma internet web sitemiz,
  • Kurumsal e-posta adresimiz,
  • Marka GSM telefon numaramız veya
  • Genel merkez ofisimiz aracılığı ile bizlere oldukça hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *